Ogłoszenie upadłości Biura-KEN Sp. z o.o.

Upadłość Biura-KEN Sp. z o.o. – „spółki-córki” Włodarzewskiej.

Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, X Wydział Gospodarczy postanowieniem z dnia 10 lipca 2017 r. ogłosił upadłość Biura-KEN sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Spółka ta zajmowała się wynajmem lokali w budynku stanowiącym siedzibę warszawskiego dewelopera „Włodarzewska”.

Upadłość Biura-KEN ma niewątpliwy związek ze wcześniejszymi problemami inwestora. Postępowanie restrukturyzacyjne Włodarzewskiej zostało już wcześniej umorzone, na skutek czego sąd zajął się rozpatrywanie wniosku o upadłość spółki.

Problemy „spółki-matki” wynikają m. in. z braku środków na ukończenie największej inwestycji prowadzonej w Warszawie, czyli Zakątka Cybisa. Jak podaje Puls Biznesu, aby sfinalizować tę inwestycję deweloper potrzebuje co najmniej 30 mln. zł. Na problemy finansowe Włodarzewskiej składają się również inne zobowiązania względem organów ubezpieczeniowych, podwykonawców, czy personelu.

Długa lista wierzycieli

Łączne zadłużenie Biura-KEN wynosi ponad 6 mln złotych. Samo biuro ma na swoim koncie zaległości podatkowe sięgające 2014 roku, a w skład listy jej wierzycieli wchodzą takie podmioty jak Bank Ochrony Środowiska, warszawski ratusz, ZUS i US. Co ciekawe, złożony wniosek został poparty również przez Wspólnotę Mieszkaniową KEN 93. Na nic zdały się zapewnienia Krzysztofa Kowalskiego, prezesa Biura-KEN o potencjalnych oferentach i planowanej sprzedaży majątku celem zaspokojenia zobowiązań. Nie uratowało spółki również zainteresowanie spółki Perrana nieruchomością przy al. Komisji Edukacji Narodowej 93.

Sąd wyznaczył na syndyka Biura-KEN Alicję Hnatkowską. W kolejce do ogłoszenia upadłości, po fiasku postępowania restrukturyzacyjnego, czeka już „spółka-matka” – Włodarzewska Development s. a..

 

Fot. Vincent Diamante, lic. CC BY 2.0

Nia ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *