Sąd ogłosił upadłość Twojej SKOK

Sąd ogłosił upadłość Twojej SKOK

Postanowieniem z dnia 19 czerwca 2017 r., sąd ogłosił upadłość Twojej SKOK w Kędzierzynie-Koźlu. Sąd Rejonowy w Opolu, uzasadniając swoje rozstrzygnięcie Sąd stwierdził, iż sytuacja finansowa Twoja SKOK, uniemożliwia jej spełnianie wymagalnych zobowiązań pieniężnych. W związku z tym, zaistniały podstawy do ogłoszenia upadłości. Wierzyciele mają 30 dni od ogłoszenia upadłości w Monitorze Sądowym i Gospodarczym, na zgłoszenie swoich wierzytelności sędziemu komisarzowi (dowiedz się jak zgłosić wierzytelność).

O problemach Twoja SKOK i złożeniu przez Komisję Nadzoru Finansowego wniosku o ogłoszenie upadłości pisaliśmy już w naszym serwisie. Od 24 maja 2016r. działalnością Twoja SKOK kierował zarządca komisaryczny w osobie Tomasza Łopianiaka. Dnia 12 maja 2017 r., w związku z głęboką niewypłacalnością Twoja SKOK oraz brakiem perspektyw restrukturyzacji, KNF zawiesił działalność kasy i złożył wniosek o ogłoszenie upadłości.

Kolejny przypadek upadłości SKOK

Jest to już kolejny taki przypadek zaistniały od momentu objęcia spółdzielczych kas nadzorem KNF. Poprzednio ogłoszono upadłość między innymi w stosunku do SKOK Wspólnota, SKOK Wołomin, SKOK Skarbiec oraz SKOK Wielkopolska.

 

Fot. Franck BLAIS, lic. CC BY 2.0

Nia ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *