Sąd ogłosił upadłość Twojej SKOK

Sąd ogłosił upadłość Twojej SKOK

Postanowieniem z dnia 19 czerwca 2017 r., sąd ogłosił upadłość Twojej SKOK w Kędzierzynie-Koźlu. Sąd Rejonowy w Opolu, uzasadniając swoje rozstrzygnięcie Sąd stwierdził, iż sytuacja finansowa Twoja SKOK, uniemożliwia jej spełnianie wymagalnych zobowiązań pieniężnych. W związku z tym, zaistniały podstawy do ogłoszenia upadłości. Wierzyciele mają 30 dni od ogłoszenia upadłości w Monitorze Sądowym i Gospodarczym, na zgłoszenie swoich wierzytelności sędziemu komisarzowi (dowiedz się jak zgłosić wierzytelność).

O problemach Twoja SKOK i złożeniu przez Komisję Nadzoru Finansowego wniosku o ogłoszenie upadłości pisaliśmy już w naszym serwisie. Od 24 maja 2016r. działalnością Twoja SKOK kierował zarządca komisaryczny w osobie Tomasza Łopianiaka. Dnia 12 maja 2017 r., w związku z głęboką niewypłacalnością Twoja SKOK oraz brakiem perspektyw restrukturyzacji, KNF zawiesił działalność kasy i złożył wniosek o ogłoszenie upadłości.

Kolejny przypadek upadłości SKOK

Jest to już kolejny taki przypadek zaistniały od momentu objęcia spółdzielczych kas nadzorem KNF. Poprzednio ogłoszono upadłość między innymi w stosunku do SKOK Wspólnota, SKOK Wołomin, SKOK Skarbiec oraz SKOK Wielkopolska.

 

Fot. Franck BLAIS, lic. CC BY 2.0

Nia ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *